Není softshell jako softshell aneb proč si dát při výběru záležet…
Při nákupu oblečení pro děti obvykle chceme, aby plnilo svou funkci, tedy dítě udrželo v teple, neprofouklo, aby se v něm nepotilo, bylo mu pohodlné, aby něco vydrželo a nebylo náročné na údržbu. To vše plní a proto je tak oblíbený softshell. Ale je jedno, po jakém sáhneme? Vyplatí se na něm šetřit?

U softshellu je potřeba si všímat především dvou parametrů - vodního sloupce udávajícího nepromokavost a paropropustnosti, která vypovídá o prodyšnosti oblečení.
Nepromokavost - podle norem je nepromokavý materiál, odolá-li tlaku nejméně 1300 mm vodního sloupce. U kvalitního oblečení pro děti se pohybuje obvykle od 10 000 mm, čím vyšší číslo, tím lépe
Paropropustnost - udává, kolik gramů vodních par je schopen materiál propustit za den, za kvalitní oblečení se dá považovat s hodnotou od 3000 g/m²/24 hod, opět čím více, tím lépe
No a co říct k softshellovému oblečení za super nízkou cenu, u kterého parametry nenajdete? Já osobně se mu vyhýbám obloukem, protože zpocené dítě v oblečení, které profoukne není to, co od funkčního oblečení očekávám... :-)

A co vy, podle čeho vybíráte? Podělte se do komentářů :-)